Livekalender: Här är sporten vi direktsänder

Sugen på direktsänd sport? Här är matcherna vi sänder!

Live-sport 24 mars 2020 16:53

Tisdag 26 juli
15:00: IFK Norrköping U21 – Djurgårdens IF U21
U21 Allsvenskan Norra
Kommentator: Andreas Åberg

Fredag 29 juli
19:30: IK Sleipner – Arameisk-Syrianska IF
Division 2 södra Svealand
Kommentator: Andreas Åberg

Lördag 30 juli
13:00: IF Sylvia – Örebro-Syrianska IF
Ettan Norra
Kommentator: Johannes Wahlberg

15:00: Alingsås FC United – IFK Norrköping
Elitettan
Kommentator: Linus Eriksson

16:00: Åtvidabergs FF – Vänersborgs IF
Ettan Södra
Kommentator: Kenneth Andersson 

Söndag 31 juli
15:00: Vasalunds IF – Motala AIF
Ettan Norra
Kommentator: Johannes Wahlberg 

15:00: Mjölby AI FF – Karlslunds IF
Division 2 norra Götaland
Kommentator: Jim Petersson 

Fredag 5 augusti
19:30: Värmbols FC – IK Sleipner
Division 2 södra Svealand
Kommentator: Presenteras inom kort. 

Lördag 6 augusti
14:00: Smedby AIS – Nyköping BIS
Division 2 södra Svealand
Kommentator: Presenteras inom kort. 

16:00: Sandvikens IF – IF Sylvia
Ettan Norra
Kommentator: Presenteras inom kort. 

16:00: Motala AIF – IF Karlstad FK
Ettan Norra
Kommentator: Presenteras inom kort. 

16:00: Lunds BK – Åtvidabergs FF
Ettan Södra
Kommentator: Presenteras inom kort. 

Söndag 7 augusti
14:00: Borens IK Herr – BK Ljungsbro
Division 3 nordöstra Götaland
Kommentator: Presenteras inom kort. 

15:00: Åby IF – Västerviks FF
Division 3 nordöstra Götaland
Kommentator: Presenteras inom kort. 

Tisdag 9 augusti
19:00: Åtvidabergs FF – Oskarshamns AIK
Ettan Södra
Kommentator: Presenteras inom kort. 

Onsdag 10 augusti
19:00: IF Sylvia – Täby FK 
Ettan Norra
Kommentator: Presenteras inom kort. 

Torsdag 11 augusti
19:00: Örebro-Syrianska IF – Motala AIF 
Ettan Norra
Kommentator: Presenteras inom kort. 

Fredag 12 augusti
19:30: IK Sleipner – United IK Nordic
Division 2 södra Svealand
Kommentator: Presenteras inom kort. 

Lördag 13 augusti
14:00: Adas United – Åby IF 
Division 3 nordöstra Götaland
Kommentator: Presenteras inom kort. 

15:00: Vimmerby IF – BK Kenty
Division 2 nordöstra Götaland
Kommentator: Presenteras inom kort. 

16:00: Lindome GIF – Åtvidabergs FF
Ettan Södra
Kommentator: Presenteras inom kort. 

Söndag 14 augusti
14:00: Motala AIF – Vasalunds IF
Ettan Norra
Kommentator: Presenteras inom kort. 

14:00: BK Forward – IF Sylvia
Ettan Norra
Kommentator: Presenteras inom kort. 

15:00: Älvsjö AIK FF – IFK Norrköping 
Elitettan
Kommentator: Presenteras inom kort. 

16:00: Kisa BK – Borens IK Herr
Division 3 nordöstra Götaland
Kommentator: Presenteras inom kort. 

Tisdag 16 augusti
14:00: IFK Norrköping U21 – AFC Eskilstuna U21
U21 Allsvenskan Norra
Kommentator: Presenteras inom kort. 

Lördag 20 augusti
12:00: Borens IK Dam – IK Tun
Division 1 södra Svealand
Kommentator: Presenteras inom kort. 

15:00: Borens IK Herr – Västerviks FF
Division 3 nordöstra Götaland
Kommentator: Presenteras inom kort. 

15:00: IFK Norrköping – Mallbackens IF
Elitettan
Kommentator: Presenteras inom kort. 

18:00: Team TG FF – IF Sylvia
Ettan Norra
Kommentator: Presenteras inom kort. 

Söndag 21 augusti
14:00: Umeå FC – Motala AIF
Ettan Norra
Kommentator: Presenteras inom kort. 

16:00: Åtvidabergs FF – BK Olympic
Ettan Södra
Kommentator: Presenteras inom kort. 

Fredag 26 augusti
19:30: IK Sleipner – IFK Eskilstuna
Division 2 södra Svealand
Kommentator: Presenteras inom kort. 

Lördag 27 augusti
13:00: Motala AIF – Hammarby TFF
Ettan Norra
Kommentator: Presenteras inom kort. 

15:00: IK Uppsala – IFK Norrköping
Elitettan
Kommentator: Presenteras inom kort.

16:00: Falkenbergs FF – Åtvidabergs FF
Ettan Södra
Kommentator: Presenteras inom kort. 

16:00: BK Ljungsbro – Eneby BK
Division 3 nordöstra Götaland
Kommentator: Presenteras inom kort. 

Söndag 28 augusti
14:00: Adas United – Borens IK Herr
Division 3 nordöstra Götaland
Kommentator: Presenteras inom kort. 

15:00: Västerviks FF – Torstorps IF
Division 3 nordöstra Götaland
Kommentator: Presenteras inom kort. 

15:00: IF Sylvia – Piteå IF 
Ettan Norra
Kommentator: Presenteras inom kort. 

17:00: Assyriska FF – Smedby AIS
Division 2 södra Svealand
Kommentator: Presenteras inom kort. 

Tisdag 30 augusti
15:00: IFK Norrköping U21 – IF Brommapojkarna
U21 Allsvenskan Norra
Kommentator: Presenteras inom kort. 

 

Så sänder vi från fotbollssäsongen 2022:
– Alla matcher med IFK Norrköping i Elitettan
– Alla matcher med IF Sylvia och Motala AIF i Ettan Norra
– Alla matcher med Åtvidabergs FF i Ettan Södra
– Alla matcher där IFK Norrköpings U21-lag spelar på hemmaplan
– Flera utvalda matcher i division 1 på damsidan
– Flera utvalda matcher division 2 och 3 på herrsidan

Och ännu fler matcher kan tillkomma!

Har du frågor gällande våra livesända matcher? Många vanliga frågor med tillhörande svar kan du hitta här!

Så jobbar vi med nyheter
 Läs mer här!

Ämnen du kan följa
Läs mer!

Insändare: Vår målsättning är att vi ska kunna inviga en minnesplats

Vår målsättning är att vi ska kunna inviga en minnesplats

Så upplever du Östergötland bäst från vattnet

Så upplever du Östergötland bäst från vattnet

Mss kom tillbaka starkt efter inledande magplasket - "På fotbollsspråk så fick vi straffspark men missade mål"

Mss kom tillbaka starkt efter inledande magplasket - "På fotbollsspråk så fick vi straffspark men missade mål"

Debatt: Idrottsrörelsen gör Östergötland starkare

Idrottsrörelsen gör Östergötland starkare

Prinsessan Estelle besökte Östergötland – så följde vi henne under dagen

Prinsessan Estelle besökte Östergötland – så följde vi henne under dagen
Visa fler